Tel: 603 750 291, 525 228 959 | E-mail: jacektaczynski@gmail.com

Psychiatra online

Niekiedy bywa tak, że problemy przerastają daną osobę i potrzebuje ona wsparcia z zewnątrz. Często odczuwa lęk, natarczywe, negatywne myśli albo ma trudności z zasypianiem. Nie radzi sobie w relacjach z innymi – czy to w życiu prywatnym, czy w pracy. To istotne powody, które powinny skłonić do zwrócenia się o pomoc do specjalisty.

Wizyta lekarska online – na czym polega?

Na drodze do efektywnej terapii mogą jednak stać inne przeszkody, począwszy od niechęci do zwierzeń obcej osobie, a skończywszy na kwestii dojazdu do gabinetu. Jeżeli w najbliższym otoczeniu nie ma gabinetu psychoterapeuty, przez co regularne wizyty byłyby utrudnione, rozwiązaniem może być psychoterapia przez Internet. Można ją podjąć w dowolnym miejscu, również podczas pobytu za granicą.

Psychoterapia przeprowadzana online to forma wsparcia psychologicznego, na którą decyduje się coraz więcej osób. W odróżnieniu od leczenia stacjonarnego pomoc psychoterapeutyczna online jest uzyskiwana wirtualnie, z wykorzystaniem narzędzia komunikacji zdalnej (np. Skype). Pacjent nie przebywa w tym samym pomieszczeniu co terapeuta – może znajdować się w innym mieście, województwie bądź kraju. Komunikuje się ze specjalistą za pośrednictwem Internetu, co ma wiele zalet, przede wszystkim dla jego komfortu psychicznego.

Zdalna psychoterapia ma taką samą wartość merytoryczną, co spotkania w realnym gabinecie terapeuty. Po ustaleniu z pacjentem liczby sesji, ich długości oraz tematyki specjalista przeprowadza leczenie w identyczny sposób, w jaki robiłby to w klasycznej wersji. Porada psychiatryczna online odbywa się przy użyciu zabezpieczonego systemu służącego do konsultacji lekarskich. Pacjent ma gwarancję całkowitej dyskrecji oraz bezpieczeństwa. Może w pełni poświęcić się analizie swojego problemu, powierzając terapeucie kierowanie sesją.

Psychoterapia online – kiedy warto?

Wieloletnie doświadczenie zawodowe pozwala lekarzowi prowadzić efektywną terapię w przypadkach takich jak stany lękowe, stres czy depresja, problemy emocjonalne, w relacjach międzyludzkich lub w związku. Niskie poczucie własnej wartości, utrata sensu życia, kryzys życiowy albo wypalenie zawodowe to również kwestie, w których pomoże psychiatra. Konsultacja online będzie rozsądną opcją także w przypadku problemów z nerwicą, fobią społeczną, chorobami psychosomatycznymi czy zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia etc.).

Kolejne powody, w których pomoc psychoterapeutyczna online może być przydatna, to różnego rodzaju uzależnienia oraz konflikty rodzinne. W przypadku permanentnego poczucia, że nie mamy kontroli nad własnym życiem, borykania się z bezsilnością czy odczuwaniem straty, warto poprosić o wsparcie specjalistę.

Profesjonalna psychoterapia online – zalety

Wykwalifikowany psychiatra online recepty

To nie wszystkie atuty zdalnych konsultacji. Osoba, która zdecyduje się na taki model leczenia, może korzystać z wygodnych form płatności. Dodatkowo, jeżeli specjalista uzna, że jej przypadek wymaga terapii farmakologicznej, wystawi online receptę na odpowiednie leki. Wystarczy zrealizować ją w aptece, aby rozpocząć terapię.

Zachęcam do rejestracji wizyty online każdą osobę, którą przytłaczają problemy. Nie warto zwlekać ze zwróceniem się o profesjonalne wsparcie w sytuacji, gdy odczuwamy stres lub inne dolegliwości, które nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Kontakt

Prywatny specjalistyczny gabinet psychiatryczny

Taczyński Jacek, lek. med. psychiatra

ul. Gajowa 82/U5, wejście z boku budynku

85-087 Bydgoszcz

Kontakt

Prywatny specjalistyczny gabinet psychiatryczny

Taczyński Jacek, lek. med. psychiatra

Kosynierów Gdyńskich 27 – domofon 14,

86-300 Grudziądz